Shopping Cart

Brak produktów w koszyku.

Hippie & Bloom – dlaczego wybieramy tkaniny naturalne?

Marząc o swojej marce odzieżowej zawsze chciałam, by była blisko natury. Ubrania mają być powiewem wolności, miłości i piękna. Czyli wszystkiego, co daje nam natura.

Według mnie ucieleśnieniem piękna natury są kwiaty, które są dla mnie jedną z inspiracji w doborze kolorów ubrań, które na siebie zakładam.

Wiem, że jestem częścią świata, który mnie otacza i bardzo chcę, żeby tak zostało. Staram się robić, co w mojej mocy, by szanować naturę.

Niestety wiem, że nie zawsze jest łatwo. Świat pełen jest plastiku, zanieczyszczeń, które źle wpływają na niego.

Nie uważam się za świętą, jednak staram się żyć maksymalnie ekologicznie i wybierać to, co jest naturalne i z niej pochodzi. Chociaż w ten sposób mogę odwdzięczyć się światu za jego piękno.

Zatem nic dziwnego, że tworząc swoją markę odzieżową od początku wiedziałam, że ubrania będą wykonane w 100% z naturalnych tkanin.

MOJE DOŚWIADCZENIA

Jeśli czytałaś wpis o historii i misji marki Hippie & Bloom (dostępny TUTAJ) to wiesz, że moja przygoda z modą trwa niemal od zawsze. Oczywiście jako dziecko nie zwracałam uwagi na szczegóły takie jak materiał, z jakiego ubrania są wykonane.

Nawet później, gdy byłam na studiach, nie do końca zdawałam sobie z tego sprawę. Miałam mnóstwo ubrań wykonanych z włókien sztucznych (głównie poliester). Równie dużo ubrań było wykonanych z bawełny.

Na początku nie zwracałam uwagi na to dlaczego w jednych ubraniach czuję się lepiej, a w innych gorzej. Miałam pięknie wyglądać. Jednak z czasem zaczęłam zauważać różnicę w tym, jak się czuję w poszczególnych ubraniach.

Nie wszystkie ubrania, które posiadałam miały metki – jak wiele osób bardzo często je wycinałam zaraz po zakupie. Zaczęłam się zastanawiać dlaczego w jednej sukience czuję się lepiej niż w innej, choć materiał wygląda bardzo podobnie. W końcu odkryłam, że powodem jest włókno, z którego wykonana jest odzież. Ubrania z naturalnych tkanin były przyjemniejsze, milsze i to w nich czułam się znacznie lepiej.

Chodząc po sklepach z ubraniami zaczęłam zwracać większą uwagę na to, z czego wykonane są poszczególne ubrania. Dość szybko stało się dla mnie jasne, że bluzka wykonana z wiskozy jest dla mnie przyjemniejsza niż ta wykonana z włókien sztucznych z domieszką wiskozy lub bez niej.

Być może dla Ciebie to oczywiste, jednak nie każdy o tym wie od razu. W ten właśnie sposób zdecydowałam, że moja szafa stanie się wolna od wszystkich ubrań, które nie są wykonane z naturalnych włókien.

JAKIE TKANINY WYBIERAM DLA SIEBIE

Mając tę wiedzę zaczęłam kupować sobie ubrania z włókien naturalnych. Niestety okazały się nieco droższą opcją, jednak zależało mi na tym, żeby czuć się w nich dobrze. Duże znaczenie miał dla mnie również fakt, że włókna naturalne są bardziej ekologiczne.

Na początku najczęściej wybierałam ubrania wykonane z bawełny. To jeden z najpopularniejszych materiałów, z których wykonane są ubrania. Jest przewiewna, fajnie oddycha i w zależności od splotu – mniej lub bardziej przyjemna w dotyku.

Następną naturalną tkaniną, którą odkryłam była wiskoza. Potrafi być znacznie delikatniejsza i przyjemniejsza w dotyku niż bawełna. Uwielbiam bluzki i sukienki, które są z niej wykonane. Ponadto, dzięki swoim właściwościom, daje bardzo duże możliwości nadrukowania przepięknych, kwiecistych wzorów, a kolory na niej są intensywne. Niektórzy uważają, że wiskoza może zastępować nawet jedwab. Ja tak nie uważam, ale to świadczy o tym, jak delikatną tkaniną może być.

Obecnie odkrywam kolejne piękne i delikatne tkaniny, które podobnie jak wiskoza wykonane są z celulozy – chodzi o modal i tencel.

Kolejny materiał, który kocham równie mocno to len. Ubrania z niego wykonane szturmem podbiły moje serce! Szczególnie cenię sobie sukienki lniane w upalne, letnie dni. Dzięki jego właściwościom nie jest mi aż tak gorąco i mogę swobodnie spacerować. Są bardzo uniwersalne i uwielbiam zakładać lniane sukienki do pracy jak i na randkę z mężem.

JAKIE TKANINY ZNAJDZIESZ W HIPPIE & BLOOM

Odpowiedź jest bardzo prosta – naturalne! Nie byłabym w stanie tworzyć ubrań, w których sama nie czułabym się komfortowo.

Chcę dbać o środowisko, Twój komfort i własne sumienie. Dlatego wszystkie ubrania, które mam dla Ciebie są wykonane w 100% z naturalnych materiałów. Co więcej, staram się wyszukiwać materiały posiadające certyfikaty (np. OEKO-TEX lub GOTS), dzięki którym mam pewność, że są bezpieczne i ekologiczne.

CERTYFIAKTY

Jednym z kryteriów, którym kieruję się podczas wyboru tkanin, z których następnie będą wykonane ubrania są certyfikaty, które tkanina posiada.

Obecnie możesz znaleźć u mnie ubrania wykonane z tkanin, które posiadają następujące certyfikaty:

  • OEKO-TEX – to certyfikat, który stwierdza, że dana tkanina jest wolna od ponad 100 szkodliwych dla ludzi na stan zdrowia człowieka oraz negatywny wpływ na środowisko,
  • GOTS – to certyfikat, który stwierdza, że dana tkanina została wykonana w co najmniej 70% z materiałów organicznych, a przy ich produkcji nie korzystano ze szkodliwych substancji.

MOJA PROPOZYCJA NA PREMIERĘ

Sukienka, którą przygotowałam na premierę jest wykonana w 100% z bawełnianego muślinu. Będziesz czuła się w niej dobrze. Niezależnie od temperatury, jaka panuje. Możesz wybrać sukienkę w kolorze, który Ci się najbardziej podoba:

Obiecuję, że kolejne ubrania będą szyte głównie z naturalnych tkanin!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *